Strhující vývoj výpočetní techniky od druhé poloviny minulého století přiblíží expozice, kterou připravila ve spolupráci se soukromým sběratelem, panem Petrem Váradim, Historická laboratoř elektrotechniky a kolektiv odborníků a pracovníků Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Vedle dobových počítačů se návštěvníci výstavy budou moci seznámit i s televizními hrami, Pongy, dobovými kalkulačkami a dalšími periferními zařízeními. K nahlédnutí bude rovněž rozsáhlá literatura k historické výpočetní technice. Některé z vystavených strojů jsou funkční a určené k vyzkoušení.
Vedoucí Historické laboratoře elektrotechniky, prof. Marcela Efmertová, popisuje sbírku následovně: „Z vystavených strojů je viditelná nejen péče tvůrců i designérů dnes již historických počítačů, ale i píle a zkušenosti tehdejších programátorů. Vystavené přístroje přinášejí nejen radost, především pamětníkům doby jejich vzniku a činnosti s nimi, ale i poučení těm, kteří se se starými počítači na výstavě setkají poprvé.“
Výstava Století informace – počítačový svět na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze, vznikla pod záštitou pana prof. Ing. Pavla Ripky, CSc., děkana Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.
Informace o Historické laboratoři elektrotechniky jsou k dispozici na internetové stránce:
https://ekonom.feld.cvut.cz/cs/katedra/laboratore/historicka-laborator-elektrotechniky/ nebo www.elektropolis.cz