26. 4. 2024
Ve čtvrtek 25. dubna se uskutečnil první Národní rozvojový den České republiky. V Černínském paláci ho dopoledne zahájil svým proslovem prezident Petr Pavel následován ministrem zahraničních věcí Janem Lipavským a Šimonem Pánkem, ředitelem Člověka v tísni.

V poledne probíhal panel Vzďělávání a osvětu kde za ICWD ČVUT promluvil Ing. Jan Tilinger, Ph.D. seznámil přítomné s rozvojovými aktivitami na ČVUT, projektem střední školy v zambijském Kashitu, nakonec zmínil nezbytnost mezioborové spolupráce pro tvoření kvalitních projektů a vyzval přítomné zástupce univerzit k větší spolupráci. Akce se hojně zúčastnili i zástupci nově vzniklé platformy pro akademickou spolupráci v oblasti globálních témat Sítě pro výzkum globálního rozvoje a udržitelnosti.