29. 5. 2023
Šanci prezentovat první vlastní výzkumné práce i navázat profesní kontakty vysokoškolským studentům a studentkám nabídl další ročník konference POSTER.

Mezinárodní akce se konala 11. května na FEL ČVUT a porota expertů z akademické sféry i průmyslu udělila ocenění v osmi kategoriích.

"Letos jsme hodnotili dohromady 49 příspěvků," poznamenal hlavní organizátor akce, dr. Libor Husník z katedry radioelektroniky. Seznam témat posterů, vystavených během akce ve 4. patře FEL, byl pestrý. Studenti a studentky mohli představit své výzkumy v oblastech informatiky a kybernetiky, managementu, přírodních věd, energetiky, historie vědy a techniky, komunikace, elektroniky, přístrojové techniky a biomedicínského inženýrství. Nejvíce příspěvků, konkrétně 12, bylo tentokrát v sekci Historie vědy a techniky, desítka v kategorii biomedicínské inženýrství.

"Doufáme, že do příštích let bude opět účast o něco větší. Pokusíme se udělat větší propagaci, tak aby se informace dostaly přesně tam, kam mají," dodal předseda odborné sekce Management prof. Jaroslav Knápek, vedoucí katedry ekonomiky, manažerství a humanitních věd. Letos se uskutečnil už 27. ročník konference.
Partnery akce jsou firmy Rohde Schwarz, Taures a Panasonic Industry.

Autor fotografie: Petr Neugebauer, FEL ČVUT