27. 3. 2023
V týdnu 13. – 17. března 2023 navštívilo ČVUT 160 zahraničních studentů z předních technických evropských univerzit v rámci programu Athens. Každý z těchto studentů absolvoval jeden ze sedmi intenzivních týdenních kurzů organizovaných napříč fakultami.

ČVUT nabízí již tradičně velmi kvalitní kurzy, které jsou zahraničními studenty vysoce hodnoceny a je o ně velký zájem: Application of Ionizing Radiation, Game Theory, PC Based DAQ in Fluid Dynamics and Thermodynamics, Introduction to Lean Six Sigma Management, Company Crisis, Publicly owned private spaces (POPS) in Prague and Performing Security Management in a Digitalized World.

Spolupráce v rámci Athens funguje již 20 let a umožňuje studentům absolvovat dvakrát ročně týdenní studijní pobyt v zahraničí na těchto univerzitách: Aristotle University of Thessaloniki, Budapest University of Technology and Economics, Instituto Superior Técnico Lisboa, Istanbul Technical University, KU Leuven, Norwegian University of Science and Technology, Politecnico di Milano, Delft University of Technology, University POLITEHNICA of Bucarest, Technical University of Munich, Technische Universität Wien, Université Catholique de Louvain, Universidad Politécnica de Madrid, Warsaw University of Technology, Agro Paristech, Arts & Métiers ParisTech, Chimie ParisTech, Ecole des Ponts ParisTech, ESPCI Paris, Institut d'Optique Graduate School, MINES ParisTech, Télécom Paris.

Každoročně se tohoto programu účastní zhruba 4 000 studentů. Možnost zapojit se do programu Athens a vyjet na partnerské univerzity mají samozřejmě i studenti ČVUT.