21. 2. 2023
Na kolejích v Podolí dnes ČVUT otevřelo nový areál pro lukostřelbu, a to splňující závodní parametry. Slavnostně pásku přestřihl rektor Vojtěch Petráček ve společnosti ředitele Ústavu tělesné výchovy a sportu Jiřího Drnka, ředitele Správy účelových zařízení Michala Vodičky a dalších hostí.

Krytá hala pro lukostřelbu je další příležitostí sportovního vyžití, kterou ČVUT nabízí svým studentům. Na dnešním otevření haly, jež vznikla v prostorách bývalé menzy kolejí v Podolí, se předvedli i lukostřelci z řad ČVUT; svými zásahy potvrdili, že pěstovat lukostřelbu a podporovat účast našich sportovců v mezinárodních soutěžích má rozhodně smysl. Luk uchopil i rektor Vojtěch Petráček, který se sám dříve lukostřelbě věnoval. Zatím je hala určena výlučně pro studenty ČVUT (ještě jsou pro ně volná místa!). Je ale možné, že bude v budoucnu otevřena i pro veřejnost, což by při počtu veřejných krytých hal s tímto účelem v Praze byl jistě velmi vítaný krok.

Více snímků z dnešního otevření lukostřelecké haly, kterou najdete na adrese Na Lysině 12, Praha 4, zde.