8. 6. 2022
Smlouvu o spolupráci v oblasti jaderného výzkumu, vývoje a vzdělávání podepsal Jae Seon Cho, Ph.D., vice president korejské společnosti FNC Technology a doc. Václav Čuba, děkan Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze.

Společnost FNC Technology se soustředí především na výpočtové analýzy pro jaderné elektrárny, což je oblast, které se fakulta dlouhodobě věnuje a spolupráce umožní další rozvoj výzkumu, ale i vzdělávacích aktivit v této oblasti.

Na jednání s děkanem fakulty doc. Václavem Čubou a vedoucím Katedry jaderných reaktorů Janem Ratajem přišli ve čtvrtek 2. června 2022 kromě představitelů firmy FNC Technology také zástupci společnosti Korea Hydro & Nuclear Power (KHNP) a univerzity KEPCO International Nuclear Graduate School (KINGS). V nejbližší době se očekává také uzavření smlouvy o spolupráci se společností KHNP.