20. 5. 2022
V době od 13. do 15. května se konal v Prášilech 10. ročník Plzeňského poháru záchranářů, ve kterém soutěžní tým Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT obsadil 1. místo ve složení: Dominik Pánek, Marek Ječmen a Samuel Klíma (studenti 3. ročníku oboru Zdravotnický záchranář).

Náročné soutěže se celkem účastnilo 10 soutěžních týmů z České a Slovenské republiky. Soutěžící museli absolvovat noční etapu, ve které s pomocí kynologických týmů vyhledávali v terénu Šumavy pohřešované osoby, u kterých následně prováděli ošetření a technické zajištění transportu. V denní etapě, hlavní části soutěže, čekalo na soutěžící 10 stanovišť, která skrývala úkoly z přednemocniční neodkladné péče. Konkrétní úkoly byly různorodé a zahrnovaly např. rozšířenou resuscitaci dospělého, ošetření pacienta s akutním infarktem myokardu, záchranu postiženého se suicidálním jednáním pomocí léků, těžké polytrauma, ale také záchranu zraněné osoby z raftu pomocí lanové techniky, která otestovala nejen jejich odborné znalosti z oblasti urgentní medicíny, ale také z technických dovedností.

Gratulujeme k vynikajícímu výsledku a přejeme spoustu dalších!

Mgr. Pavel Böhm, Ph.D., MBA

FOTO: Lukáš Štich