4. 5. 2022
V dubnu se uskutečnila komentovaná procházka po Malé Straně pro ukrajinské maminky s dětmi, příbuzné studentů ČVUT ubytované na kolejích na Strahově.

Akci uspořádala dobrovolnická skupina z rektorátu s cílem zpříjemnit maminkám a dětem volný čas, ukázat krásná a zajímavá místa historické Malé Strany a seznámit je se základními geografickými údaji o Praze.
Průvodkyně Veronika Hanson výklad a zastavení přizpůsobila dětem a zvolila je tak, aby se účastníci procházky dozvěděli zajímavé informace a zároveň aby si děti mohly pohrát a během cesty si odpočinout.
Role překladatele z češtiny do ukrajinštiny se ujal student Dmytro Khursenko, který studuje obor Otevřená informatika na FEL.
Procházka byla inspirací pro maminky, kam se mohou s dětmi vypravit třeba o víkendu. Radostnou atmosféru jarního odpoledne dokládají společné fotografie.