29. 4. 2022
V rámci rozšiřující se spolupráce Českého vysokého učení technického v Praze s univerzitami po celém světě dnes rektora Vojtěcha Petráčka navštívili reprezentanti University of Health Sciences a Institute of Technology Cambodia.

U jednání nechyběl proděkan Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT Karel Roubík, jedná se totiž o společný projekt těchto dvou univerzit a právě FBMI.

Spolupráce univerzit s ČVUT se uskutečňuje s podporou České rozvojové agentury, jejímž výsledkem je zavedený studijní obor biomedicínské inženýrství. Prvních pět kambodžských studentů se již učí na laboratorní technice dodané ČVUT.

Aktuálně je připravována další etapa spolupráce, v rámci které bude cílem nejen zvýšení úrovně výuky biomedicínských inženýrů, ale i propagace této profese, která je nutná k zajištění vysokého standardu lékařské péče, bezpečnosti lékařské techniky pro pacienty i lékaře a v neposlední řadě zefektivnění procesů v kambodžských nemocnicích.