28. 3. 2022
České vysoké učení technické v Praze poskytlo dle svého slibu ubytování lidem, kteří museli utéci z Ukrajiny napadené Rusy.

Na koleji na Strahově jich nyní bydlí 180, v Podolí pak přibližně 90. Na ubytovnách se tak nachází i přes 100 malých dětí, které musely opustit svou napadenou zemi.

Ukrajinci obdrželi od ČVUT také drobné dárky. Jako poděkování nám zaslali své rozesmáté snímky v tričkách ČVUT. Reálně jim však samozřejmě do smíchu není. Nejvíce nyní uprchlíci řeší, jak by se mohli co nejrychleji zapojit do pracovního procesu, aby nebyli závislí na příspěvcích od státu či jakékoli jiné dobročinnosti. A také se zajímají o umístění svých dětí do školek a škol, protože na jejich vzdělání nehodlají ani v této nečekané životní situaci rezignovat.