
Nicméně účastníkům distanční forma příliš nevadila, 56 procent preferuje online verzi, 17 procent by vítalo kombinaci, čtvrtina by pak chtěla prezenční akci. Tu by rádi opět připravili také organizátoři z ČVUT v Praze a Vzdělávacího institutu LETEC. Ve zpětné vazbě účastníci ocenili zejména kvalitu programu, organizaci webináře a celkový přínos akce (průměr na pětibodové škále známkování byl 1,3). Obdobné hodnocení si vysloužily i přednášky pod vedením našich skvělých vědeckých pracovníků.
Seminář propojuje praktické využití chemie na různých fakultách a ústavech ČVUT a nabízí také tipy přímo do výuky. Odpolední kurz byl akreditován v rámci DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků) – účastníci obdrželi osvědčení o svém dalším vzdělávání. Webinář slavnostně zahájil prorektor ČVUT pro vědu, tvůrčí činnost a doktorské studium prof. Zbyněk Škvor. Poté bylo pro posluchače během odpoledne připraveno šest přednášek od využití chemie v materiálovém inženýrství, fotochemii, mikropolutanty v životním prostředí, jadernou chemii, využití gelů v dozimetrii až po biosenzory.
„Zvolili jsme osvědčené přednášející, kteří mají jednak zajímavá témata, a jednak je umí zajímavě popsat. Nicméně se těšíme na to, až budeme moci v prezenční podobě našeho semináře pozvat účastníky po přednáškách také do laboratoří a vše si tam budou moci vyzkoušet,“ vysvětluje Petr Distler z Katedry jaderné chemie Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze, který je odborným garantem Chemie na ČVUT.
Podrobnosti o semináři i dalších aktivitách najdou zájemci na webu Chemie na ČVUT. Čtvrtý ročník je plánován na listopad 2022.
Foto, zdroj: Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská ČVUT