16. 11. 2021
Ve dnech 10. až 14. listopadu 2021 se sportovní reprezentace ČVUT zúčastnila VI. ročníku Světových meziuniverzitních her pořádaných v Římě. Právo reprezentovat naši univerzitu v silné konkurenci 13 zemí, 39 univerzit a přibližně 1 800 sportovců si vybojovalo celkem 88 našich studentů, členů 10 sportovních družstev.

Po sečtení všech výsledků v 15 nabízených sportovních soutěžích získal náš tým celkové 2. místo, a to za vítěznou Univerzitou Komenského v Bratislavě. „K našemu výraznému úspěchu a zviditelnění ČVUT nejvíce přispěly vítězné kolektivy plavců a badmintonistů za své zlaté medaile a zisk 10 bodů pro naši univerzitu. Plné absolutorium za své sportovní výkony si zaslouží i další medailové kolektivy: stříbrní fotbalisté, futsalistky, tenisté a basketbalistky za 7 bodů a bronzoví volejbalisté s 5 body,” říká k úspěchu doc. PaedDr. Zdeněk Valjent, PhD., vedoucí naší sportovní výpravy, z Ústavu tělesné výchovy a sportu ČVUT.

Svým cenným podílem k našemu úspěchu přispěli také basketbalisté (za 4. místo 3 body do celkového hodnocení), volejbalistky a ragbisté (za svá umístění na 5. – 8. místě vždy po jednom bodu).

Jednotlivé výsledky medailistů:

První  místo – zlatá  medaile

Plavání (vedoucí M. Bláha, pedagogický dohled Z. Valjent, konkurence 13 smíšených družstev). Našich 9 plavců vyhrálo celkem 6 disciplín, a to v ženách 50 m volný způsob, 50 m motýlek, 50 m znak a 50 m prsa, v mužích 50 m znak a 200 m volný způsob. Druzí skončili plavci z izraelské Technion - Israel Institute of Technology a 3. belgičtí plavci z AU Gent.

Badminton (vedoucí J. Kukač, dohled Z. Valjent, 9 smíšených družstev). Naši 4 badmintonisté zcela deklasovali soupeře a zvítězili ve všech 3 individuálních disciplínách (singl muži, singl ženy, mix). Za nimi skončila belgická KU Leuven a Univerzita Komenského Bratislava.

Druhé místo – stříbrná medaile

Basketbal ženy (trenér Antonín Ludvík, 12 družstev). Po vítězství ve skupině (výhra nad ESSCA Paris, London Business School, ESADE Barcelona) porazily ve čtvrtfinále ESSCA Angers, v semifinále VUT Brno a ve finále prohrály s UK Bratislava.

Futsal ženy (vedoucí Bára Krýslová, trenér Pavel Korbelář, 12 týmů). Po vítězství ve skupině (výhra nad HEC Paris, London Business School, ESADE Barcelona) porazily ve čtvrtfinále Università degli Studi di Milano, v semifinále ESADE Barcelona a ve finále prohrály s UK Bratislava.

Fotbal muži (vedoucí Michal Kalafut, trenér Pavel Korbelář, 17 týmů). Po vítězství ve skupině (IESEG Lille, University of Exeter, HEC Paris) porazili ve čtvrtfinále ESADE Barcelona, v semifinále UK Bratislava a ve finále prohráli se Saratov State University.

Tenis (dohled Z. Valjent, 14 týmů). Naše smíšené družstvo obsadilo 2. místa v singlu mužů, v singlu žen a 3. místo v mixu.

Třetí místo – bronzová medaile

Volejbal muži (vedoucí Josef Havlas, trenér Petr Musil, 16 týmů). Po vítězství ve skupině (SUT Bratislava, Università degli Studi di Milano, IESEG Paris) porazili ve čtvrtfinále University of Zadar, prohráli v semifinále s VUT Brno a vyhráli v boji o 3. místo nad UK Bratislava.

Foto, zdroj: ÚTVS ČVUT