Datum zveřejnění: 
25. 10. 2021
V rámci 2. ročníku národní soutěže Transfera Technology Day, která letos proběhla 21. října v Národní technické knihovně, bylo ČVUT v Praze zastoupeno hned dvakrát. Sošku za finálovou účast si odnesly dva projekty. Prvním z nich je Podložka pro snímání zatížení a polohy pacienta autorů doc. Ing. Lukáše Vojtěcha, Ph.D., a Ing. Marka Nerudy, Ph.D., z Fakulty elektrotechnické ČVUT. A druhým pak Zařízení na úpravu drátů pro implantační chirurgii Ing. Karla Tesaře z Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT s účastí AV ČR.

Porota složená ze zástupců byznys komunity, investorů a organizátorů hodnotila komerční potenciál výzkumných projektů z českých vysokých škol a ostatních výzkumných organizací.

Cílem akce je propojení byznysu a vědy za účelem získání zpětné vazby ke komerční připravenosti projektů a do budoucna i získání finančních prostředků pro perspektivní vědecké projekty.

V rámci soutěže bylo vybráno do finále 13 vědecko-výzkumných projektů. Kromě týmů z ČVUT v Praze se klání zúčastnily vědecké týmy z Národního ústavu duševního zdraví, Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Hradec Králové, Vysokého učení technického v Brně, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Masarykovy univerzity, Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR, Ústavu geoniky AV ČR nebo Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

V rámci 2. ročníku národní soutěže Transfera Technology Day letos zvítězily tablety na čištění kontaminovaných vod. Druhé místo získala mikroemulze na čištění historických materiálů a bronzovou pozici obsadil projekt na stanovování přítomnosti bakterií v plodové vodě.  

Projekty, které se kvalifikovaly do závěrečného finále, mohou používat označení FINALISTA TRANSFERA TECHNOLOGY DAY 2021. Osvědčení je známkou kvality a může pomoci se zajištěním nejen finanční podpory. Finálové projekty také dostanou pozvánku do programu Technologické inkubace agentury CzechInvest, která na každý projekt může uvolnit až 5 milionů korun.

Máte-li také takový projekt, obraťte se na inkubator@cvut.cz, rádi vám pomohou.

Foto, zdroj: spolek Transfera.cz

O události informovala tato média: vedavyzkum.cz

Picture