3. 9. 2021
České vysoké učení technické v Praze se v nejnovějším vydání žebříčku World University Rankings pro rok 2022, které vydává britská společnost Times Higher Education, mírně posílilo svou pozici ve skupině univerzit na 1000. až 1200. místě i přes rostoucí počet hodnocených univerzit. Celkem se v žebříčku objevilo 19 českých univerzit.

Žebříček vydává The Times Higher Education, britská publikace a vzdělávací konzultační společnost, od roku 2010 a patří mezi tři nejuznávanější globální žebříčky univerzit a vysokoškolských vzdělávacích institucí. Pro letošní rok hodnotil 2 112 univerzit ze 111 zemí.

ČVUT se v letošním hodnocení dostalo do první poloviny celosvětově nejlepších institucí. Nejsilnější je v kategorii „International Outlook“ (umístění 57,3/100, tedy mezi 33 % umístěnými univerzitami) a „Industry Income“ (umístění 49,1/100, tedy v prvním kvartilu umístěných univerzit). Ve třech dalších ukazatelích (každý v hodnotě 30 %) se ČVUT mírně zlepšilo, konkrétně v kategorii „Teaching“.

Více informací o žebříčku najdete zde