20. 11. 2020
Během dvou vyučovacích hodin navštívilo školní jaderný reaktor VR-1 Vrabec, který provozuje Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze (FJFI), téměř 700 studentů středních škol z celé České republiky. Tuto on-line edukativní zkušenost jim umožnil vzdělávací pořad nazvaný Vrabec letí do škol, který se poprvé vysílal ve čtvrtek 19. listopadu 2020 od 9.00 a od 11.00 hod.

Záznam pořadu můžete kdykoli zhlédnout na YouTube. Pedagogové z FJFI studentům středních škol vysvětlovali a ukazovali základy jaderné fyziky na praktických příkladech. Odpovídali také na jejich četné v rámci videochatu.

Tento on-line vzdělávací pořad plánuje katedra jaderných reaktorů, která jej připravila ve spolupráci se společností ČEZ, opakovat ve zhruba měsíčních intervalech, informace o něm najdete na vlastní webové stránce.