Datum zveřejnění:
11. 9. 2020
Ve dnech 3. až 4. září se v Olomouci konalo Akademické mistrovství České republiky v plavání a v ploutvovém plavání. Tým ČVUT se zúčastnil v počtu deseti mužů. Neúčast žen nám bohužel znemožnila startovat v závodech mixovaných štafet (2+2).

Z desetičlenné sestavy ČVUT se pěti plavcům podařilo celkem devětkrát umístit na medailových pozicích. Tomáš Ludvík zvítězil na trati 100Z (0:57,07), druhý skončil na 50Z (26,75) a 400VZ (4:03,57) a třetí místo přidal na trati 200PZ (2:06,33). Právě na trati 200PZ skončil těsně před ním na druhém místě další reprezentant ČVUT Jakub Lahoda časem 2:04,46. Dvakrát skončil na třetím místě David Noll na 100VZ (51,98) a 400VZ (4:13,67). Poslední bronzový úspěch v plavání přidal Jakub Renc na trati 100Z (59,67). O deváté umístění se postaral Lukáš Pilný v ploutvovém plavání v disciplíně 50PP.