Datum zveřejnění:
10. 9. 2020
Na konci srpna se uskutečnilo v Brně Akademické mistrovství České republiky. ČVUT bylo velmi úspěšně zastoupeno dvaceti atlety, kteří získali celkem 12 medailí, z toho 3 zlaté, 5 stříbrných a 4 bronzové. Současně proběhlo Akademické mistrovství České republiky ve vodním slalomu na Trnávce, kde 1. místo získala Martina Satková z Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT.

Dosažené výsledky hovoří o tvrdé práci a nasazení, díky kterému všichni naši sportovci předvedli vynikající výkony.

Akademickými mistry ČR se stali běžci: Jan Trafina v běhu na 200 m časem 21,77 sek., Hakim Saleh v běhu na 800 m časem 1:53,25 min. a Damián Vích v běhu na 3 000 m překážek časem 8:49,06 min. Stříbrné medaile vybojovali: Jan Trafina v běhu na 100 m výkonem 10,94 sek., Lukáš Mottl v běhu na 400 m časem 51,14 sek., Vít Hlaváč v běhu na 3 000 m překážek časem 9:40,65 min., Michal Sebera v trojskoku výkonem 14,63 metru a štafeta 4 x 400 m v sestavě Doubek, Mottl, Kunčický a Procházka časem 3:32,85 min. Bronzové medaile vybojovali: Jan Kunčický v běhu na 1 500 m v čase 3:57,05 min., Šimon Procházka v běhu na 400 m překážek časem 55,49 sek., Pavlína Minářová ve skoku dalekém výkonem 580 cm a štafeta 4 x 100 m v sestavě Doubek, Mottl, Kunčický a Procházka časem 47,60 sek.