Datum zveřejnění: 
11. 6. 2020
Dne 11. června 2020 došlo ke slavnostnímu předání symbolického šeku speciální finanční sbírky, kterou uspořádala Česko-izraelská smíšená obchodní komora (ČISOK) pro České vysoké učení technické v Praze (ČVUT). Sbírka byla vyhlášena na začátku dubna a do konce května se podařilo komoře vybrat 607 000 Kč. Poskytnutý dar bude použit na projekt improvizovaných celoobličejových masek pro lékaře v první linii, na němž ČVUT spolupracuje s pracovní skupinou COVID19CZ.

Prezident ČISOK JUDr. Pavel Smutný uvádí: „Česko-izraelská smíšená obchodní komora každoročně uděluje Cenu Arnošta Lustiga významným osobnostem, které svým životem naplňují vlastnosti, jako jsou odvaha a statečnost, lidskost a spravedlnost. Letos se ale kvůli Covidu předání ceny nemohlo uskutečnit. Požádali jsme partnery soutěže, aby svou podporu přesměrovali do sbírky pro ČVUT. Jejich odezva i celkový výtěžek sbírky nás velmi mile překvapily.“ Poděkoval všem iniciátorům, organizátorům a podporovatelům sbírky. Mezi dárce s nejvyšší finanční částkou patří společnost Česká spořitelna, developerská skupina Lighthouse Services, advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný, společnost Pramacom Prague, environmentální společnost Dekonta, společnost CSG Czechoslovak Group, společnost Česká zbrojovka, společnost Scanservice, analytik a publicista Roman Bajčan a podnikatel Karel Čejna.  

Rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček přijal dar a rekapituloval projekty, do nichž byli zapojeni odborníci z ČVUT a které se věnují výzkumným tématům souvisejícím s pandemií COVID-19. Připomněl plicní ventilátor CoroVent, který na konci dubna začala v rámci licence ČVUT sériově vyrábět třebíčská společnost MICo Group a kterému se daří i na evropském poli. Dále ochranné polomasky, celoobličejové masky, další ochranné pomůcky a aplikace, které vyvinuly týmy vědců a techniků na ČVUT. „Jsem velmi rád, že jsme jako vysoká škola mohli společnosti pomoci, když bylo třeba. V tom ostatně vidím roli akademických institucí obecně,“ dodává rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.  

Členka Rady ČISOK Linda Štucbartová, DES, MBA, vyzdvihla z projektů ČVUT inovační online hackathon, v němž talentovaní studenti spojili své síly společně s odborníky, aby pomohli firmám, institucím či organizacím vyrovnat se s ekonomickými následky koronaviru a zmírnit dopady současné nepříznivé situace. Zhodnotila také český a izraelský přístup spolupráce českých a izraelských univerzit včetně propojení s firmami.      

O akci informovala tato média: byznysnoviny.cz, ekonomicky-denik.cz, iHNed.cz, denik.cz, prazsky.denik.cz. CT24.cz. cianews.cz, ekontech.cz

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture 

Picture

Picture 

Picture