15. 5. 2020
Ve středu 13. května 2020 se uskutečnil od 16.30 do 23.00 hodin v Lucerna Music Baru virtuální hudební festival 9 skupin a hudebníků, kteří za veřejnost vyjádřili srdečné poděkování všem odborníkům za to, co pro veřejnost vytvořili a nadále vytvářejí v čase pandemie koronaviru. Akcí s mottem „Hudebníci vědcům: Člověk Věda Umění Tolerance“ provázel rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.

Během odpoledne a večera vystoupili na pódiu Ewa Farna, The Atavists, TamTam Batucada s Vibrasil Samba Show, VANUA 2, Wohnout, N.O.H.A., Circus Ponorka, Vašek Koubek a Tomáš Matonoha & Inspektor Kluzó. Mezi vystupujícími také postupně promluvili vědci a vedoucí jednotlivých týmů včetně rektora ČVUT doc. Vojtěcha Petráčka.

Přenos probíhal v českém i anglickém jazyce a byl sdílen po celém světě, například také na stránkách Českých center v zahraničí, zastupitelských úřadů a webu Ministerstva zahraničních věcí ČR, spřátelených univerzit a studentských organizací, na stránkách nemocnic a festivalů, hudebních skupin a divadel.

Live stream zajistilo AVC - Audiovizuální centrum studentů ČVUT a díky Lucerna Music Baru bylo divákům umožněno pomocí video technologie vstoupit přímo do klubu. Kapelám se tak vrátila možnost zahrát si koncert s přítomným publikem a diváci dostali šanci být znovu součástí živého koncertu. Diváci se prostřednictvím video platformy připojili do virtuální místnosti a video z jejich webkamer bylo zobrazeno na LED obrazovkách rozmístěných v Lucerna Music Baru. Ve virtuální místnosti pak mohli diváci sledovat živý koncert, podívat se, kdo se dívá s nimi anebo si sdělovat zážitky z koncertu prostřednictvím chatu. Tedy téměř jako na klasickém koncertu.

Na záznam hudebního festivalu se můžete podívat na: https://www.youtube.com/watch?v=K0CkCZza-fs

Speciální poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli, jmenovitě.

Přenos: AVC ČVUT – Vladimír Proton Petráš a jeho team

Zvuk Lucerna: Jiří Kulich Novotný (jeden z nejlepších českých zvukařů)

Zvukový mastering pro přenos: Petr Blažek (skvělý zvukař, manažer, předseda MMF, a kdovíco ještě)

Stage manager: Martin Vacek (mistr ve svém oboru)

Technická pomoc (stagehands): Shameless

Produkce: Maya Machová, Robert Schroth

Režie, dramaturgie, hlavní produkce: Jiřina Šimková

Foto: Tomáš Klíma

Fotografie z akce od Jiřího Ryszaweho z ČVUT najdete zde.

O události informovala tato média: idnes.cz