Datum zveřejnění: 
9. 4. 2020
Webová aplikace Wowee otevírá prostor pro lidskou solidaritu a umožňuje finančně pomáhat těm, kteří se v době koronavirové nákazy ocitli v nelehké situaci. Aplikace funguje na principu finanční sbírky, čímž se stává bezkontaktní pomocí potřebným. Projekt vznikl ve spolupráci se studenty Fakulty informačních technologií (FIT ČVUT) a to původně za účelem plnění přání mezi přáteli a rodinou.

V současné době lze očekávat, že se vlivem omezení spojeným s koronavirem řada lidí bude muset vypořádat se sníženým finančním příjmem. Aplikace, která vznikla původně za účelem shánění financí na dárky těm nejbližším, tak bude dočasně sloužit na pomoc druhým v nouzi.

Ve webové aplikaci Wowee se stačí zdarma zaregistrovat, založit přání nebo charitativní sbírku pro konkrétního člověka a sdílet sbírku s ostatními, aby se i oni mohli zapojit. Všechny vybrané peníze z konkrétní sbírky náleží obdarovanému, i když se nevybere cílová částka sbírky.

Aplikace Wowee vznikla v roce 2017 díky spolupráci s FIT ČVUT, která pro vývoj aplikace poskytla technologické zázemí. Ke vzniku aplikace bylo klíčové zapojení studentů fakulty, kteří se na projektu podíleli prostřednictvím svých závěrečných prací.