2. 3. 2020
Studentská soutěžní přehlídka Grand Prix Mobitex 2020 – sekce Student, v níž se prezentují výrobky, prototypy a modely z oblasti nábytku a bytových doplňků, ocenila práci studenta Petra Matoušů z Ústavu designu, Ateliéru Fišer-Nezpěváková Fakulty architektury. Za návrh porcelánových šálků a podšálků na kávu, při němž se inspiroval tvarem skleniček na víno, získal druhé místo.

Tématem letošního ročníku byl Experiment. Porota vybírala z 95 prací od 85 autorů ze středních a vysokých škol celé České republiky a celkem udělila 11 cen. První místo získala Sabina Stržínková z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za čalouněnou židli Tanmi, třetí skončil Ondřej Mikulec ze Střední školy nábytkářské a obchodní z Bystřice pod Hostýnem za obal na housle.

Podle předsedkyně poroty Dagmar Koudelkové byla kvalita letošního ročníku soutěže vysoká, představila velmi zdařilé práce i hotové výrobky, které byly výsledkem spolupráce s konkrétními firmami.

Více o soutěži zde.