4. 2. 2020
Město Lanškroun na Orlickoústecku začalo spolupracovat se studenty Fakulty architektury ČVUT v Praze. Od začátku zimního semestru navrhují proměnu veřejných prostranství. Slavnostní představení 24 studentských návrhů se uskuteční 21. února.

Několik budoucích architektů se zabývá prostorem bývalého zemědělského dvora mezi ulicemi Dvorská a Bohuslava Martinů. Další studenti navrhují proměny Pivovarského náměstí a proluku v ulici 5. května.

Drobné stavby by architekti umístili na koupališti u Dlouhého rybníka. Jiná skupina studentů se zabývá umístěním a návrhem lávek pro pěší a cyklisty. Navrhují i lávky na běžecké trasy u lanškrounských rybníků a v Pivovarské zahradě.

Vedoucí ateliéru architekta Josef Mádr doufá, že i v letním semestru se studenti zaměří na Lanškroun a spolupráce bude pokračovat. Hotové projekty lidé uvidí na vernisáži 21. února v budově radnice. Výstava pak bude pokračovat od 16. března do 4. dubna v budově LArtu.