Své uznání týmu tvůrců vyjádřil také rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček: „Jsem moc rád, že výzkumní pracovníci naší univerzity úspěšně reprezentují českou vědu v zahraničí a přispívají k posunu domácího průmyslu směrem ke znalostní ekonomice.“
Potenciál systému S.A.W.E.R. potvrdila i slova vedoucího výzkumného týmu doc. Tomáše Matušky z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT, který shrnul výsledky dosavadního vývoje a zkušebního provozu prvního prototypu v poušti nedaleko města Sweihan ve Spojených arabských emirátech: „Půlroční testování systému potvrdilo jeho schopnost produkovat vodu v různých částech roku. Získali jsme řadu praktických zkušeností z provozu pro konečnou optimalizaci vyvíjeného zařízení.“
Systém S.A.W.E.R. bude v Dubaji technicky integrován a vizualizován v rámci české expozice, jejímž ústředním tématem je získávání vody ze vzduchu a její využití pro kultivaci suché pouště. Zařízení bude denně dodávat průměrně 500 litrů určených k podpovrchové zálivce zahrady v areálu českého národního pavilonu.
O události informovala tato média: tzb-info.cz, lidovky.cz, ovodarenstvi.cz, feedit.cz nebo zemedelec.cz.
Foto: Kancelář generálního komisaře účasti České republiky na Všeobecné světové výstavě EXPO