13. 12. 2019
Dne 10. prosince byli v rámci Vánočního koncertu ČVUT vyhlášeni nejlepší sportovci ČVUT pro rok 2019. Stali se jimi Martina Satková, Anežka Paloudová, Jakub Zavřel, Jakub Dobrý a Tomáš Klinský. Poháry předával sportovcům rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček, ředitel Ústavu tělesné výchovy a sportu doc. Jiří Drnek a doc. Zdeněk Valjent.

Martina Satková studuje 2. ročník bakalářského studia na Masarykově ústavu vyšších studií. Věnuje se sjezdu na divoké vodě a vodnímu slalomu, disciplínám K1, C1. Její výsledky ve sjezdu na divoké vodě jsou: 2 x 1. na MS (Španělsko La Seude´Urgell) – disciplíny C1 sprint a 3 x K1 sprint; 2 x 1., 2. a 3. na ME ve slovinském Boveci; 6 x 1. a 2 x 2. na MS do 23 let v Bosně a Hercegovině (nejúspěšnější závodník  mistrovství). Výsledky ve vodním slalomu zahrnují: 1. místo na MS do 23 let v Krakově v 3 x C1; 2 x 2. místo na ME do 23 let v Liptovském Mikuláši (C1 a 3 x C1); 2 x 1. na AMČR; celkově několikanásobná MČR; za celou sezonu získala 17 medailí na MS a ME.

Anežka Paloudová je ve 2. ročníku bakalářského studia na Fakultě stavební a jejím sportem je rychlostní kanoistika a sjezd na divoké vodě. V roce 2019 dosáhla těchto výsledků v rychlostní kanoistice: 3. místo na MS do 23 let v Pitešti (Rumunsko) na K1 na 1000 m; 16. místo na MS v Szegedi na K4; semifinále na Evropských hrách v Minsku na K1 na 200 m.  Výsledky ve sjezdu na divoké vodě: 1. na MS ve Španělsku v La Seude´Urgell na 3 x K1 sprint, 2 x 2. místo na 3 x C1 a na K1; 2 x 1. a 2 x 3. na ME ve slovinském Boveci; 3 x 1. ve vodáckém Maratonu (Český Krumlov, Itálie, Francie); 2 x 1. a 2 x 2. na Akademickém MČR; několikanásobná MČR; 23 medailí z MČR, MS a ME.

Jakub Zavřel studuje 1. ročník magisterského studia Fakulty elektrotechnické. Věnuje se rychlostní kanoistice, ve které vybojoval 1. místo na ME do 23 let na singlkajaku na 500 m (nový Evropský rekord do 23 let); 9. místo na MS v Szegedu na čtyřkajaku na 500 m; 1. místo na MČR ve čtyřkajaku na 500m a v deblkajaku na 200 m.

Jachtař Jakub Dobrý z Fakulty informačních technologií získal letos 3. místo v celkovém pořadí na MS v jachtingu v kategorii RS 500 na Lipně. V tomto závodě se stal i vicemistrem světa (2. místo) v kategorii do 21 let; 1. místo na mezinárodním mistrovství České republiky.

Sportem Tomáše Klinského z Fakulty dopravní je alpské lyžování, ve kterém získal 2. a 6. místo na Světové univerziádě v Krasnojarsku (super G, kombinace); 39. místo na MS v Åre ve Švédsku v Super G. Debutoval ve Světovém poháru ve sjezdu, a to v legendárním Lauberhornu ve Wengenu.