Datum zveřejnění: 
23. 11. 2019
Technologická agentura České republiky ČR ocenila dne 14. listopadu nejlepší projekty aplikovaného výzkumu. Mezi vyznamenanými bylo také Centrum kompetence automobilového průmyslu Josefa Božka ČVUT v Praze. Ocenění za nejlepší projekt aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost v kategorii PARTNERSTVÍ převzal profesor Jan Macek z Fakulty strojní ČVUT.

Projekt řešil široké spektrum témat mobility – od zlepšení spalovacích motorů v autech přes konstrukční a bezpečnostní prvky a alternativní pohony až po autonomní systémy. Výsledkem tohoto unikátního partnerství je velké množství autorsky chráněných řešení, funkčních vzorků, softwarů a prototypů zaměřených na inovace v konstrukci vozidel a hnacích jednotek se spalovacími motory i elektromotory pro snížení spotřeby fosilních paliv a emisí, maximální bezpečnost, pohodlí a rozkoš z jízdy, přizpůsobení požadavkům legislativy i interakci s infrastrukturou a dalšími vozidly a konkurenceschopnost i na rozvojových trzích.

Rozhovor z předávání ocenění přinesl Český rozhlas. Zprávu Technologické agentury ČR (TA ČR) o předávání ocenění naleznete zde.

Foto zdroj: TA ČR

Picture

Picture

Picture

Picture