18. 11. 2019
Na Fakultě stavební ČVUT v Praze probíhají k třicátému výročí sametové revoluce dvě propojené výstavy. V Galerii Fakulty stavební se pod názvem Listopad 89 v dokumentární fotografii představuje výběr z díla několika našich významných fotografů. Autory vystavených fotografií jsou Karel Cudlín, Jaroslav Kučera, Dana Kyndrová, Jan Šilpoch, Pavel Štecha a Jiří Všetečka. V atriu fakulty probíhá také výstava dobových plakátů týkajících se revolučních dnů v listopadu 89 a Občanského fóra.

Výstava Plakáty sametové revoluce není instalována konformně do ucelené expozice, ale plakáty budou rozmístěny do prostoru vstupního atria fakulty. Polepené sloupy a stěny mají evokovat atmosféru doby, kdy bylo nápisy, hesly a plakáty oblepeno vše. Vernisáž obou výstav proběhla 5. listopadu a zájemci si instalace mohou prohlédnout do pátku 29. listopadu.