12. 11. 2019
Dne 5. listopadu proběhla v Masarykově koleji vernisáž výstavy Archivu ČVUT s názvem Ponurý podzim 1939. Sleduje osudy ČVUT a jeho osobností po uzavření vysokých škol. Výstava formou posterů popisuje, co se dělo 17. listopadu 1939 na ČVUT. V tento den byly uzavřeny české vysoké školy, devět představitelů studentských organizací bylo popraveno a řada dalších studentů byla deportována do koncentračního tábora.

Na výstavě, kterou lze navštívit do 16. listopadu, jsou zmíněny nejen tyto události, ale rovněž mapuje osudy vybraných pedagogů a studentů školy v následujících dnech a letech, konkrétně jsou představeni Alfred Bolek, Viktor Felber, Leopold Šrámek, Jindřich Svoboda a Čestmír Šikola.

Slavnostní vernisáž zahájil svým proslovem prorektor pro rozvoj a strategii ČVUT doc. Ing. arch. Petr Kordovský a vedoucí Archivu ČVUT PhDr. Kamila Mádrová, Ph.D. Historii koleje připomněla její vedoucí Ing. Pavla Suchanová.