29. 10. 2019
V sobotu 26. října se v Betlémské kapli uskutečnil koncert ke 30. výročí sametové revoluce nazvaný „Obětem totality“, a to ve spolupráci ČVUT, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Univerzity Pardubice. Společný koncert byl podpořen finanční dotací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR k připomenutí 30. výročí událostí roku 1989 v tehdejším Československu.

Na koncertě vystoupily spojené symfonické orchestry a sbory tří výše uvedených vysokých škol spolu s přátelskými sbory Ars Vocalis a Choeur des Pays du Mont-Blanc z Lausanne. Na počest obětí totalitních režimů zaznělo Brahmsovo Německé requiem. Koncert dirigoval Roberto Rega a vystoupili na něm také sopránistka Veronika Kaiserová a barytonista Pavel Klečka.

Program koncertu je k dispozici zde.