Datum zveřejnění: 
16. 10. 2019
Ve dnech 7. až 11. října probíhal na brněnském výstavišti Mezinárodní strojírenský veletrh. Fakulta strojní ČVUT prezentovala neobvykle velký počet exponátů, z nichž většina byla v souladu s hlavním tématem veletrhu - Průmysl 4.0 a digitální továrna. Dvoumetrová socha vytištěná na 3D tiskárně z recyklovatelného filamentu s názvem Kaleidoskop od turecké studentky Ekin Ünlü z Fakulty architektury ČVUT pak byla 8. října slavnostně vydražena za přítomnosti ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Jde o vítězný návrh, který vzešel ze studentské soutěže Digitální továrna.

Vlastní novinky z oblasti vědy, výzkumu i studentských aktivit Fakulty strojní ČVUT zahrnovaly exponáty z oblasti mechatroniky, biomechaniky, laserových a aditivních technologií, letectví, vzduchotechniky a systémy pro virtuální zprovoznění automatizačních linek i virtuální modely pro kontrolu a optimalizaci technologií obrábění. Značnou pozornost návštěvníků přitahoval také elektronický přístroj pro detekci latentních daktyloskopických stop a samozřejmě ukázka studentské formule.

V rámci konference Digitální továrna 2.0 a Česko-bavorské konferenci organizované vystoupil vědecký ředitel ČVUT CIIRC  prof. Vladimír Mařík. Soustředil se především na roli umělé inteligence v továrnách budoucnosti, využití získaných dat a budoucnost výroby. 

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture