16. 9. 2019
Od 5. do 14. září 2019 probíhala v parku na hoře Vítkov u Národního památníku charitativní akce TERIBEAR hýbe Prahou. Registrovaní studenti a zaměstnanci ČVUT se jí mohli zúčastnit v týmu Running Lion, jehož členové uběhli celkem 1 966,5 kilometrů a pro Nadaci Terezy Maxové dětem tak získali 58 995 Kč. Za každý kilometr, který uběhli nebo ušli a který zaznamenal čip, věnovali partneři akce 30 Kč na podporu konkrétních příběhů z 10 oblastí, kterými se zabývá Nadace Terezy Maxové dětem. Jednou z těchto oblastí je podpora vzdělání dětí z dětských domovů, kterou se vedení ČVUT rozhodlo podpořit.

Za ČVUT akci podpořilo 80 účastníků. Mezi nimi pak zvítězil prof. Bořek Patzák z Fakulty stavební ČVUT, který urazil 175,5 kilometrů. Nejlepší účastnicí mezi ženami je Ing. Michaela Horáková z CIIRC, která zdolala 103,5 kilometrů.

Foto: Oleg Fetisov