Datum zveřejnění: 
6. 9. 2019
Zábavnou vědecko-technickou laboratoř, která se uskutečnila ve středu 4. září na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích a také v přilehlé Technické ulici, navštívilo více než 17 tisíc lidí. Bylo vidět, že jak základní, tak střední školy, a v odpoledních hodinách i široká veřejnost, mají o edukativní akce tohoto typu velký zájem. Pro účastníky Festivalu vědy byl na venkovních stanovištích připraven bohatý interaktivní program se zajímavými prezentacemi ve 115 vědecko-popularizačních expozicích. Téma letošního 7. ročníku bylo „Věda v profesích“.

V Techzóně ČVUT se prezentovaly všechny naše fakulty a Masarykův ústav vyšších studií. Nechyběly ukázky vědy a techniky s nevšedními pokusy, které si zájemci mohli sami vyzkoušet. Pod dohledem odborných pracovníků, převážně z akademického prostředí, si vyzkoušeli nejrůznější experimenty a seznámili se s exaktními zákonitostmi atraktivní formou.

V odpoledních hodinách se v rámci doprovodného programu na Fakultě elektrotechnické uskutečnila veřejná debata na téma „Je volba profese věda?“. Debata měla pomoci především středoškolákům a jejich rodičům, jak se ideálně rozhodovat při volbě profesního zaměření. Ve večerních hodinách se na závěr akce konal v Národní technické knihovně koncert komorního orchestru Akademie Praha.

Festival vědy je společným projektem ČVUT v Praze, VŠCHT Praha, AV ČR a DDM hl. m. Prahy. Hlavním partnerem festivalu byla Městská část Praha 6 a hlavním mediálním partnerem byla Česká televize. 

Fotogalerii ze dne vědy si můžete prohlédnout zde, vide o je k dispozici na této stránce.

Picture

Picture

Picture