23. 8. 2019
Ve dnech 10. až 21. srpna 2019 se v RS Ředkovec, poblíž Světlé nad Sázavou, uskutečnil již 10. ročník tábora Jáma lvová, který byl pod patronací ČVUT v Praze zorganizován pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídající ročníků víceletých gymnázií. Po celou dobu konání tábora se dětem, jako oddíloví vedoucí, věnovali studenti a absolventi z různých fakult ČVUT.

Na táboře byl pro účastníky připraven různorodý program, od týmových sportů přes vodní bitvu, únikovou hru až po celodenní šifrovačku. Nouze nebyla ani o odborný program, dopoledne byla vždy věnována přednáškám z matematiky, informatiky a fyziky. Dále měli účastníci při tzv. konzultacích možnost sami si vybírat témata, která je zajímají. Díky tomu se tak mohli dozvědět něco o asymetrických šifrách, umělé inteligenci, neuronových sítích, ale třeba i o fonetice. Každý účastník se také věnoval vybranému projektu, zaměřenému na získávání nových praktických zkušeností. Došlo tak na programování Lego robotů, programování v Pythonu, základy Linuxu, konstrukce raket, nebo poskytování první pomoci.

Tábor Jáma lvová, byl určen pro úspěšné řešitele tříkolové korespondenční soutěže.

Více fotek z tohoto a předchozích ročníků tábora lze nalézt na https://jamalvova.cz