7. 8. 2019
Evropských univerzitních her v Záhřebu se letos zúčastnilo 1 300 sportovců ze 404 univerzit, ze 36 zemí. V disciplíně taekwondo reprezentovali Českou republiku studenti Fakulty strojní ČVUT v Praze Josef Med a Jakub Skořepa. Josef bojoval ve váhové kategorii 68 kg, Jakub 87 kg.

Přes silnou konkurenci si naši studenti přivezli z Chorvatska cenný kov. Josef Med měl sice dobrý začátek, ale nedokázal udržet vedení z prvního kola. Postup do čtvrtfinále mu překazil závodník z lyonské univerzity skórem 25:11. Jakub Skořepa byl úspěšnější a získal bronzovou medaili. O postup do finále ho těsným výsledkem 13:11 připravil chorvatský závodník.

Online výsledky najdete na oficiálních stránkách mistrovství evropských univerzit.