30. 4. 2019
V termínu od 26. do 28. dubna se do jihofrancouzského Toulouse sjeli studenti z evropských technických universit, aby se zúčastnili studentské sportovní soutěže European Aerostudent Games 2019. Tým studentů ČVUT se zúčastnil turnaje v ultimate frisbee, ve kterém bojoval ve skupině proti universitám z Madridu a Toulouse. Díky skvělému nasazení studentů tým ČVUT všechny soupeře porazil a získal tím první místo ve skupině. Sobotní den patřil semifinálovým bojům, z kterých se tým ČVUT probojoval do finále. I tam si ale díky svým zkušenostem dokázali s počasím poradit nejlépe a právem si odvezli první místo.

Soutěžit přijely početné výpravy z Madridu, pařížské university ELISA a SUPMECA, britské Cranfield University, TU Berlin, École de l’air a pražského ČVUT. Své týmy postavily v mnoha sportech i pořádající university, toulouské ENAC a Supaéro.

Foto: Ondřej Brém