18. 4. 2019
ČVUT ve spolupráci se společností 1st Cloud Republic letos na jaře spustilo studentský projekt a dalo tak studentům jedinečnou příležitost zúčastnit se testování on-line projektu se sociologickým přesahem. Aplikace Common Tongue je totiž prvním produktem určeným k postupnému převedení do výhradního vlastnictví komunitou uživatelů skrze platformu Crowdstarter. Výsledkem bude soběstačná alternativa ke stávajícím korporátním cloudovým projektům. Internetoví uživatelé, jimž není lhostejné, jak je s jejich daty v aplikacích nakládáno, získají možnost vzít situaci do svých rukou. V současnosti je platforma Crowdstarter testována ve spolupráci se studenty ČVUT.

V souvislosti se spuštěním testovacího režimu platformy Crowdstarter byla také představena logická hra pro mobilní telefony Numerus 2. I ta se stává projektem, který budou moci dál rozvíjet sami uživatelé. Pokud se studenti zapojí do projektu Crowdstarter, budou mít možnost svým hlasem vývoj hry Numerus 2 ovlivnit.

Další informace jsou ke stažení zde.