Datum zveřejnění:
17. 4. 2019
Cross Campus, pátý ročník běžeckého štafetového závodu studentů a zaměstnanců institucí z dejvického kampusu, se uskutečnil 16. dubna. Zúčastnilo se jej celkem 60 týmů s 240 závodníky. Za ČVUT běželo 15 týmů, které získaly také nejvíce ocenění. Celkovým vítězem, vítězem Souboje fakult a zároveň vítězem mužské kategorie, se stal tým s názvem Družba Fakulty strojní a Fakulty architektury na neutrální půdě ve složení Karel Prager, Lukáš Kettner, Vojtěch Kettner a Petr Remeš s časem 11:12 minut. Kromě hodnotných cen získali také putovní pohár Kampusu Dejvice od předního českého sklářského výtvarníka z Fakulty architektury, prof. Mariana Karla. Na prvním místě v kategorii ženských týmů se umístil tým Strojařky sobě ve složení Gabriela Hůlová, Ludmila Solfronková, Lucie Hlavůňková a Lucie Roubalová časem 15:55 minut.

Zároveň se závodem probíhal také International Day, který připravil studentský klub ISC CTU in Prague. Během akce mohli návštěvníci vyslechnout přednášky o Číně a Izraeli, dále proběhla gymnastická exhibice, kurz sebeobrany, kvízy, beer jóga nebo kurz sebeobrany. Odpoledne zpříjemňovala hudební vystoupení kapel Foggy Dude, 20 minutes, Aiko a Black Holes.