20. 12. 2018
Ve středu 19. prosince proběhly na Fakultě elektrotechnické tradiční Vánoce s fyzikou, které katedra fyziky pořádá pro středoškolské studenty a jejich učitele. Již po sedmé se v předvánočním čase přednášková místnost 209 zcela zaplnila. Letos si pro studenty připravil přednášku děkan Fakulty elektrotechnické prof. Pavel Ripka, téma přednášky bylo Moderní magnetické senzory.

Po přednášce na studenty čekaly otevřené laboratoře na katedře fyziky, katedře mikroelektroniky, katedře elektrotechnologie, katedře elektroenergetiky a ve vestibulu fakulty pak experimenty s kapalným dusíkem. Aby studenti a jejich učitelé zvládli náročný program, bylo pro ně přichystáno i občerstvení a dále na každého čekal malý vánoční dárek, a zpestřením byla i vánoční soutěž o ceny.