27. 11. 2018
Dne 26. listopadu byla v rámci zahraniční mise prezidenta republiky Miloše Zemana do Izraele podepsána dohoda o spolupráci, která je prvním krokem pro vznik nové česko-izraelské výzkumné společnosti. Ta by měla být centrem pro pokročilé technologie a výzkumné inovace se sídlem v Praze. Dokument podepsal rektor ČVUT v Praze doc. Vojtěch Petráček a prof. Rosa Azhari, prezidentka AtoBe z Azrieli College of Engineering Jerusalem.

ČVUT v Praze hodlá využít know-how izraelského start-upového akcelerátoru AtoBe Hebrejské univerzity v Jeruzalémě a znalostního potenciálu přední české technologické firmy VDT Technology, a.s., pro založení a provozování akcelerátoru PATRIC. Ve spolupráci s experty z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě bude také podpořen rozvoj vědy a pedagogických kompetencí na ČVUT. „Těší mě, že rozvíjíme další spolupráci s izraelskými partnery,“ dodal rektor ČVUT doc. Vojtěch Petráček.