Datum zveřejnění: 
11. 10. 2018
Studenti Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ukázali výsledky své práce na Dni s formulemi, který se konal 10. října. Po ulici Technická v pražských Dejvicích, se v pravidelných intervalech proháněly monoposty obou týmů – eForce PragueFormula s elektrickou formulí a CTU CarTech se spalovacím monopostem FS.10.

Ráno proběhla tisková konference za účasti zástupců obou týmů a rektora ČVUT v Praze, doc. Vojtěcha Petráčka a děkanů Fakulty elektrotechnické prof. Pavla Ripky a Fakulty strojní prof. Michaela Valáška, zastoupeného proděkanem doc. Janem Řezníčkem.
 Zástupci vedení univerzity ocenili dovednosti a cílevědomé celoroční úsilí studentů i podíl na propagaci univerzity a obou fakult. Na závěr předali kapitánům týmů velmi hodnotné šeky a pozvali přítomné sponzory a novináře na předváděcí jízdy.

Návštěvníci mohli také navštívit stánek obou týmů, kde se mohli dozvědět vše o stavbě a fungování týmu. Součástí Dne s formulemi byl i doprovodný program Zajímá tě, co je uvnitř?, při kterém si mohli návštěvníci prohlédnout vybrané laboratoře a dílny Fakulty strojní.

O Dni s formulemi informovala tato média: radio.cz a tyden.cz.

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture