11. 9. 2018
Odkaz první republiky jsme si připomněli v rámci třetí letní školy architektury a stavitelství, kterou již potřetí pořádala katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze ve spolupráci s Omnium z. s. a Památkovou komorou ČR, za pomoci Středočeského muzea v Roztokách u Prahy a za mediální podpory portálů Propamatky.cz a Koordinuj.cz a s. V duchu dobré tradice bylo výchozí téma základní inspirací, které bylo v rámci přednášek a workshopu dále rozvíjeno až do dnešních problémů či budoucích výhledů.

Program letní školy byl koncipován do pěti pracovních dní v termínu od 27.do 31. srpna v kombinaci třídenního semináře a dvoudenního tvůrčího workshopu. Letní škola měla 27 účastníků a byla to skupina velmi rozmanitá: pracovníci památkové péče, městských úřadů, archivu ČVUT, projektanti, architekti, studenti různých středních a vysokých škol a nadšenci se zájmem o to, dozvědět se něco nového v odlehčeném duchu letní školy.

Podrobnosti o programu letní školy jsou k dispozici zde.