29. 5. 2018
Unikátní Laboratoř anatomických modelů byla otevřena 25. května na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT v Kladně. Otevření Laboratoře vybavené plastinovanými lidskými těly a autentickými lidskými orgány doplnila prezentace virtuálního pitevního stolu společnosti Hellago, o jehož pořízení fakulta usiluje. Jde o obří tablet, na němž lze například provádět díky elektronickému skalpelu virtuální řezy na lidském těle.

Takto vybavené pracoviště by ve spojení s aplikovanými technologiemi virtuální reality zřejmě vytvořilo základ budoucí morfologické výuky a nácviku invazivních i neinvazivních vyšetřovacích a léčebných postupů.

Po slavnostním otevření laboratoře následovala prohlídka dalších odborných pracovišť a laboratoří např. Laboratoře biochemie, učebny budoucích zdravotnických záchranářů s plně vybavenou fakultní sanitkou anebo odborné učebny fyzioterapeutů.