21. 3. 2018
V historických prostorách Respiria Hudební a taneční fakulty Akademie múzických umění v Praze byla 16. března zahájena výstava 100 let symbolů české státnosti. V rámci projektu Kořeny české státnosti se o její realizaci zasloužili vedoucí katedry společenských věd, Fakulty stavební ČVUT doc. Dr. Ing. Václav Liška, LL.M., MBA, a vedoucí katedry hudební teorie HAMU doc. Mgr. MgA. Jiří Bezděk, Ph.D.

Návštěvníky výstavy zaujaly zejména panely s tematikou vzniku naší hymny z hudebně teoretického hlediska a vzájemná provázanost české a slovenské části. Zajímavé jsou rovněž informace o státní pečeti i znaku, vzniku naší vlajky počínaje jejími návrhy od  Jaroslava Bendy, Jaroslava Jareše či významného legionáře a umělce Vojtěcha Preissiga.

Od průběhu dubna bude moci veřejnost navštívit další výstavu na toto téma, rozšířenou o vysvětlení vlivu českoskoslovenských legií na vznik Československé republiky, která bude prezentována v Galerii NaCH Fakulty stavební ČVUT.