5. 10. 2017
Na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH byly dne 21. září slavnostně vyhlášeny výsledky 9. ročníku soutěže studentů a architektů do 33 let Young Architect Award. Z celkem 39 přihlášených studií na téma Periferie uvnitř i na okraji poslala porota do finále 11 prací. Mezi oceněnými byly také Radka Leláková a Ing. arch. Tereza Kupková. Cenu veřejnosti pak získal Ing. arch. Petr Stojanov. Všichni laureáti působí na Fakultě architektury ČVUT.

Radka Leláková získala titul CEMEX Young Architect Award 2017 - Cena CEGRA za projekt Lázně pro duši. Titul za Radku Lelákovou převzala Sara Wahaishi. V něm se v rámci své diplomové práce věnovala návrhu lázeňské stavby v obci Palič. Cenu architekta Josefa Hlávky obdržela Ing. arch. Tereza Kupková, která se zabývala dekompresní hranicí města Chebu. Veřejnost nejvíce zaujal Ing. arch. Petr Stojanov se svojí konverzí areálu bývalé textilní továrny v Železném Brodě.

Více informací je k dispozici na webu soutěže www.yaa.cz.

Picture

Cenu veřejnosti obdržel Petr Stojanov z rukou ředitele veletrhu FOR ARCH Matěje Chvojky

Picture

Cenu architekta Josefa Hlávky předal Tereze Kupkové zástupce Nadace "Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových" pan profesor Josef Pechar