3. 10. 2017
Dne 2. října v dopoledních hodinách navštívil ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC). Spolu s ním se návštěvy zúčastnil i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech.

Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky úzce spolupracuje s vládou ČR na iniciativě Průmysl 4.0. Ministři v CIIRC s jeho vedením a vedením ČVUT diskutovali o proměnách průmyslové výroby a služeb a o tom, co to přináší pro získávání zajímavých investičních projektů i pro oblasti vzdělávání a vědy a výzkumu. Během ministerské návštěvy byly zúčastněným prezentovány laboratoře průmyslové robotiky, Testbed Průmysl 4.0, na němž CIIRC úzce spolupracuje s Fakultou strojní, a také laboratoř virtuální reality AVRAR.