13. 9. 2017
V 5. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva 2017, do kterého se přihlásilo celkem 66 studentů z 9 českých a slovenských univerzit, zvítězili studenti ČVUT hned v několika kategoriích. Tématem letošního ročníku bylo Dřevo je cesta, což je název osvětové kampaně, kterou minulý rok zahájila Nadace dřevo pro život.

Studenti ČVUT získali následující ocenění:

Kategorie Návrhy dřevěných staveb

Cena odborné poroty - 1. místo získal Matyáš Vrtiška z Fakulty stavební ČVUT za návrh rodinného domu u Lipna. Ve stejné kategorii získal za návrh rekreačně ubytovacího areálu Kokořín cenu veřejnosti Václav Šimeček z Fakulty stavební ČVUT.

Kategorie Návrhy dřevěných konstrukcí

Vítězství v kategorii Cena odborné poroty i v kategorii Cena veřejnosti získal s návrhem jezdecké haly v Pardubicích Vojtěch Slavík z Fakulty stavební ČVUT.

Cenu STORA ENSO za použití materiálu CLT za návrh Jestřábí boudy obdržel Tomáš Krč z Fakulty architektury ČVUT.