5. 6. 2017
V pátek 2. června proběhl v Praze na Rašínově nábřeží 6. ročník závodu Univerzitních osem. V soutěži, konané v rámci Primátorek, zvítězil tým ČVUT ve složení Martin Basl, Milan Brunclík, Jan Hájek, Jaroslav Kedaj, Jiří Kopáč, Jakub Paroulek, Václav Valsa, Jiří Vaněk s kormidelnicí Terezou Paroulkovou.

Do finále se loď ČVUT dostala po úspěšně absolvovaných rozjížďkách, které zvládla v čase 3:09.32. Hlavního závodu se účastnily univerzitní posádky ČVUT, ČZU, UK a VŠE a pětici doplnila zahraniční družstvo z Drážďan. Tým ČVUT se postaral o strhující podívanou, kdy spolu s lodí ČZU ujel ostatním soupeřům a ve velmi vyrovnaném tempu pokračovali až fo finále, kde svedli s konkurenční lodí velmi tvrdý boj.

Foto: www.primatorky.cz