10. 10. 2016
Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně představila Fakulta strojní svůj ultralehký dvoumístný letoun UL-39 ALBI. Ten odbornou komisi zaujal natolik, že v kategorii Inovace v transportu a logistice získal Zlatou medaili MSV 2016.

Vyhlašovateli soutěže jsou Svaz českého průmyslu a obchodu a Vysoké učení technické v Brně. Zlatá medaile byla udělena Robertu Theinerovi, vedoucímu Ústavu letadlové techniky Fakulty strojní ČVUT, Radku Filipovi, řediteli společnosti JIHLAVAN airplanes, s. r. o., a Petru Průchovi, technickému řediteli vývoje z LA composite, s. r. o.. Při slavnostním předání ocenění byli přítomni také prezident Svazu průmyslu a obchodu Jaroslav Hanák, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, rektor VUT v Brně Petra Štěpánek a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.