27. 9. 2016
Ve 4. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva, jejíž výsledky byly vyhlášeny 15. září na Výstavišti v Brně, zvítězila s návrhem rodinného domu v Lipně nad Vltavou Kristýna Ulrychová z Fakulty stavební. Třetí místo obsadil posluchač téže fakulty Tomáš Papoušek s projektem Vlna. Do soutěže se v letošním roce přihlásilo 68 studentů z 11 českých a slovenských univerzit s 55 soutěžními díly.

Studenti navrhovali dřevěné domy a konstrukce s tématem Nadějné vyhlídky. Soutěž vyhlásila Nadace dřevo pro život, která podporuje dřevo jako obnovitelnou surovinu pro každodenní využití.

Záměrem studentské soutěže je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby ve svých školních pracích využívali dřevo. Soutěže je zároveň propojuje s odborníky z oboru.

Studie Kristýny Ulrychové je k dispozici zde. Prodrobnosti projektu Vlna Tomáše Papouška jsou naleznete tady.