Datum zveřejnění: 
14. 8. 2016
Od 26. července do 4. srpna proběhl na základně v Hříběcí nedaleko Pelhřimova již sedmý ročník tábora ČVUT Jáma lvová. Toho se zúčastnilo 24 nadaných dětí z druhého stupně základních škol a víceletých gymnázií z celé České republiky. Tábor, který je slavnostním zakončením celoroční matematicko-programátorské korespondenční soutěže, měl letos tematické zaměření Čestná vesmírná universita tisíciletí.

Účastníci procházeli náročným výcvikem správných postupů, stavěli vesmírné lodě z těstovin, luštili šifrovanou mimozemskou komunikaci a nacvičovali poslepu simulovanou evakuaci z lodi. V roli kadetů také museli zkoumat, jaké letecké vlastnosti mají těstoviny na lasagne, naučit se Morseovu abecedu a zvládat hledat co nejkratší cesty v grafu.

Pod vedením zkušených organizátorů z řad studentů a spolupracovníků ČVUT si školáci vyzkoušeli práci na výzkumném projektu, a to včetně závěrečné prezentace a obhajoby. Dále měli možnost vyslechnout si řadu poutavých přednášek z technických a přírodovědných oborů, jako jsou akustika a optika, přes programování až k etologii.

Více o projektu Jáma lvová se můžete dovědět na https://jamalvova.cz

Picture

Picture

Picture

Picture

Picture