30. 6. 2016
V předposledním červnovém týdnu se kolektiv jedenácti vybraných doktorandů zúčastnil „evropských olympijských her“ ve francouzském Clermont Ferrandu. V konkurenci čtrnácti univerzitních týmu z pěti zemí vybojovali naši sportovci druhé místo.

Družstvo ČVUT celkově zvítězilo v disciplínách futsal, badminton a házená na trávě. Ve vytrvalostním trojboji, který se skládá z cyklistiky, běhu a kanoistiky, obsadili studenti devátou příčku.

Na zaslouženém úspěchu se podíleli doktorandi Fakulty stavební Eva Bartonková, Lucie Dobiášová, Michal Skalický, Josef Novák a Karel Mikeš, dále posluchači Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské Jakub Vít, Kamil Barbierik a Jan Duchoň, Tereza Mlynářová z Fakulty dopravní, Iva Novotná z Fakulty elektrotechnické a Martin Lamrich z Fakulty strojní.